منوی اصلی


 

 
 

بدون ابر

13°C

شهرکرد

بدون ابر
رطوبت: 47%
شنبه 7°C / 24°C تا قسمتی ابری

 

 

تغذیه سلامت

 تغذیه مناسب در زمان امتحانات

بسياري از دانش  آموزان روزهاي پيش از امتحان را تا حد امکان به مطالعه مي  پردازند و تصور مي  کنند که غذا و استراحت مانع مطالعه مي  شود، در صورتي که با تغذيه صحيح مي  توان بازده فکري را افزايش داد. 
به کارگيري نکات و توصيه هاي زير توان شما را براي يادگيري بهتر و موفقيت در امتحانات افزايش مي دهد: 1-در زمان کار يا مطالعه غذا نخوريد و براي اين کار زمان خاصي را در نظر بگيريد تا با آرامش بيشتري غذا بخوريد.
2-بررسي هاي دانشمندان نشان مي دهد که غذاهاي نشاسته اي مانند ماکاروني، برنج و نان به دليل تاثير در بهبود کيفيت خواب، در شب امتحان مفيد هستند.
3-صبح روز امتحان بهتر است به منظور افزايش کارايي مغز، از مواد سرشار از پروتئين يا سرشار از فيبر مانند تخم  مرغ، نان سنگک يا بربري با عسل يا پنير استفاده شود.
4-کارشناسان تغذيه به دانش آموزاني که اضطراب زيادي دارند و نمي توانند صبحانه مفصلي بخورند، توصيه مي کنند از موز و مقداري کشمش استفاده کنند.

ادامه مطلب: تغذیه سلامت 

سوال سلامت ریاست جمهوری

  قابل توجه دانش آموزان گرامی 

 به اطلاع می رساند مسابقه ریاست محترم جمهوری با عنوان چه کار کنیم تا بدن ما سالم بماند و بتواند مقاومت کند ؟ برگزار می گردد .

لطفا جواب مسابقه را از 24فروردین الی 28 فروردین به یکی از دو آدرس ذیل ارسال نمایید

(روی پاکت قید شود اولین سوال سلامت رئیس جمهور)

آدرس : تهران ، شهرک غرب ، بلوار فرحزادی ، بلوار ایوانک ، وزارت بهداشت و درمان آموزش پزشکی ، بلوک آ ، طبقه دهم ، دفتر آموزش و ارتقا سلامت ، کد پستی 1467664961 

تهران ، خیابان سپهبد قرنی ، نبش چهارراه سمیه ، ساختمان زنده یاد علاقه مندان ، وزارت آموزش و پرورش ، معاونت تربیت بدنی و سلامت ، دفتر امور سلامت و تندرستی ، کدپستی 1581663315

بدیها ...

 بدی‌ها با کار خوب پاک می‌شود

کار بد

محسن با عجله وارد خانه شد و با سرعت رفت در اطاق و كیفش را جوری به گوشه اطاق پرت كرد كه مثل اینكه توش مار لانه كرده. خیلی زود لباسش را درآورد و بعد از شستن دست و صورتش رفت یه گوشه نشست. مادر محسن كه رفتار پسرش برایش خیلی عجیب بود با چشمهایی متعجب و با لحنی آرام گفت

ادامه مطلب: بدیها ...

اختراع ...........

     در مورد مخترع شدن چه چیزهایی می دانی؟

  • می دانیم بیشتر چیزهایی را که در اطراف ماست کسی اختراع کرده است. حتما از خودتان سئوال کردید آیا چیزی هست که من بتوانم اختراع کنم یا نه؟!
  • البته که هست. خیلی چیزها هم باید کامل شود تا بهتر و بیشتر از آن ها استفاده کنیم. پس اولین کار اینست که به اطراف خود خوب دقت کنی و ببینی چه چیزی باید تغییر کند. آیا می توان وسیله هایی ساخت تا انسان راحت تر زندگی کند؟ بعد از آن باید مطالعه کنیم. درباره هر چیزی که به آن بیشتر علاقه داری و هر چیزی که فکر می کنی باید بهتر از این باشد.
  • یکی از راه های مخترع شدن خواندن داستان و نوشتن آرزوهایمان است . اما نمی دانم این کارها چه ربطی به مخترع شدن دارد
  • آیا داستان های خیالی می خوانی؟ آیا چیزهایی که در فکرت هست، می نویسی؟ اگر این کارها را بکنی، می فهمی که همیشه  می شود هر چیزی را تغییر داد و به شکل دیگری در آورد. در نتیجه، به فکر راههای جدید و کارهای تازه می افتی. مثل آرزوی پرواز برادران رایت.

 

 

 

بازیهای کامپیوتری

 بازی با کامپیوتر

علی از مدرسه برگشت و سریع ناهارش را خورد و نشست پشت کامپیوتر تا بازی جدیدی را که از دوستش گرفته بود نصب کند. بعد از آن غرق بازی شد و زمان را فراموش کرد. او علاقه ی زیادی به این بازی ها داشت و همیشه همه چی را فراموش می کرد.

ادامه مطلب: بازیهای کامپیوتری